שר התקשורת, ד"ר יועז הנדל, השתתף בטקס השקת פריסת רשת הסיבים האופטיים של IBC אנלימיטד בקריית שמונה 

פורסם בתאריך:

פורסם בתאריך:

ממשיכים לחבר את הפריפריה למרכז – מהפכת הסיבים האופטיים בקריית שמונה:

שר התקשורת, ד"ר יועז הנדל, ראש עיריית קרית שמונה אביחי שטרן, יו״ר IBC מישאל וקנין ומנכ"ל IBC, אמיר לוי
השתתפו בטקס השקת פריסת רשת הסיבים האופטיים של IBC אנלימיטד בקריית שמונה 

 

שר התקשורת, ד"ר יועז הנדל: "היום אנחנו חונכים את רשת הסיבים האופטיים שהובטחה לפני 12 שנה בנאום הטרקטור הסובייטי, שנים אלו ממחישות את הפער בין דיבורים למעשים"

אמיר לוי מנכ״ל IBC אנלימיטד: ״בתוך שנה 90% מקרית שמונה תחובר לאינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים״

שר התקשורת יועז הנדל אמר בטקס פריסת הסיבים: ״12 שנים לאחר נאומו של רוה״מ דאז שדיבר על טרקטור סובייטי והבטיח סיבים, אנחנו היום חונכים אותם. שנים שממחישות את הפער בין הדיבורים למעשים. שנה סה״כ מאז העברת מתווה הסיבים והקצב חיבור של ישראל הולך ומתעצם. אינטרנט מהיר אומר יותר תעסוקה, יותר צמיחה, יותר חינוך ויותר רפואה. כשר תקשורת הדבר שהיה לי חשוב ביותר להבטיח את מקומם דווקא של ישובי הגבול.

ק.שמונה, בירת הצפון, היא לא רק סמל לאחיזה שלנו באצבע הגליל ובגליל כולו, אלא היא גם עתיד האחיזה שלנו. עתידה של ישראל הוא כאן. ודווקא בגלל זה האינטרנט המהיר הוא המפתח לצמיחה, להבאה של משפחות צעירות, תעסוקה איכותית ועוד. קרית שמונה היא גם סמל נוסף. סמל עבורי ועבור חבריי כל בני דורי ששירתו בלבנון כדי להגן על קרית שמונה וכל ישובי הצפון. מכאן יצאנו בשיירות ואנחנו עד היום זוכרים את המשמעות של נפילת קטיושה בעיר. כשמעבר לגבול הזה יש כאוס, עוני והשקעה בטרור ובתעלות.  כאן יש השקעה בסיבים, בחינוך, בבריאות ובחיים.בדיוק מהסיבה הזו ננצח תמיד.״

מנכל IBC אמיר לוי התייחס לטקס שנערך בקרית שמונה בשנת 2010 ובו למעשה הוכרז על הפיילוט הראשון בישראל, לשימוש בסיבים אופטיים, שהביא להקמת IBC.

התחרות היא שהביאה להאצת הפריסה בישראל מ-3% ל-30% בתוך 3 שנים. הפריסה הרחבה בעיר תהווה סגירת מעגל עבור החברה שנמצאת בעיצומה של פריסה מואצת של תשתית הסיבים המתקדמת שלה מקרית שמונה בצפון ו-250 ק״מ דרומה מכאן בדימונה ״אנחנו לא עושים זאת כי אנחנו חייבים, אלא כי זה כדאי וכי זה מה שנכון. בנימה אישית זה גורם לי לסכם בגאווה את הקדנציה שלי כמנכ״ל IBC"

לעוד מידע על אנלימיטד ועל תהליך פריסת הסיבים המואץ שלה בישראל לחצו כאן.

קרדיט צילום: דניאל אדרי

 

האם הכתובת מחוברת?

לחצו מטה והירשמו בכתובת שלכם
לבדיקת כתובת ידנית
כל השדות הינם שדות חובה לחץ כדי לסגור חלונית זו