שר המשפטים, גדעון סער ושר התקשורת ד"ר יועז הנדל סיירו בעיר ראשון לציון וציינו את הרחבת הפרויקט בעיר ל-27,000 משקי בית נוספים

פורסם בתאריך:

פורסם בתאריך:

מהפכת הסיבים האופטיים בראשון לציון:

שר המשפטים, גדעון סער שר התקשורת, ד"ר יועז הנדל, ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך ומנכ״ל אנלימיטד, אמיר לוי ציינו את הרחבת הפרויקט בעיר ל-27,000 משקי בית נוספים

מעל ל-80% ממשקי הבית יחוברו לתשתית הסיבים האופטיים של אנלימיטד בתוך כשנה

שר התקשורת, יועז הנדל, שר המשפטים, גדעון סער, ראש עיריית ראשון לציון רז קינסטליך ומנכ"ל IBC אנלימיטד אמיר לוי ציינו הבוקר בטקס חגיגי (ה') את הרחבת הפרויקט לחיבור העיר לאינטרנט המהיר על גבי רשת הסיבים האופטיים המתקדמת של אנלימיטד. במסגרת הרחבת הפרויקט כ-27,000 משקי בית נוספים יחוברו לאינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים בתוך כשנה."

כיום, כ-40,000  משקי בית בראשון לציון כבר מחוברים לרשת סיבים אופטיים של אנלימיטד כך שלאחר סיום הרחבת הפרויקט מעל ל-80% מהעיר תהיה מחוברת לאינטרנט מהיר.

סגן ראש הממשלה ושר המשפטים, גדעון סער: ״ראשון לציון היא מרכז מטרופוליני משמעותי. צריך להשקיע בה בתשתיות ולכן הנחיתי לקדם פיילוט של one stop shop, כל שירותי משרד המשפטים במקום אחד, שיוקם בקרוב בשכונת רמת אליהו בעיר. אני רוצה לברך את ידידי שר התקשורת יועז הנדל. פעם היו שרים במשרד התקשורת שהיו יושבים במשרד כדי להתערב בכותרות בעיתונים ובמהדורות. לשר התקשורת הנוכחי יש תפיסה אחרת. היה לו רצון עז לחזור למשרד התקשורת בזכות הדרייב שיש לו לסיבים האופטיים. אני מברך אותך על העשייה המשמעותית והדרייב שאתה נותן לדברים החשובים במשרד התקשורת.  בהצלחה לראשון לציון ולחברות המסחריות עם למיזמים שמקדמים תשתיות והפעילות שנוגעת לכל אזרח במדינת ישראל.״

שר התקשורת יועז הנדל: ״לממשלה הזאת יש רוחב פס גבוה. אנחנו עובדים בכל התחומים ומשפרים במהירות דברים שהוזנחו במשך 10 שנים. אזרחי מדינת ישראל מרגישים את מהפכת הסיבים בכל הארץ, והיום בראשון לציון. מאחרונים בעולם היום אנחנו מובילים בקצב פריסת הסיבים. מ2% ל50% והקצב גדל. האפשרויות לעבודה מרחוק בצורה ראויה, ההקלה בפקקים ועליית התל"ג – כל אלו תוצרי המהפכה הזו. אנחנו עם הפנים לאתגר הבא, רפורמת הכיסוי שהעברנו בתקציב האחרון שתוביל לכך שתהיה קליטה בכל מקום בארץ. אני מברך את ראש העיר ראשון לציון שמפתח את העיר בקצב הפס הרחב״.

לדברי ראש עיריית ראשון לציון – רז קינסטליך: ״ראשון לציון נמצאת בעיצומה של מהפכה בכל התחומים. בשנים הקרובות צפויה ראשון לציון לאכלס עוד כ-120,000 תושבים. אחת ממטרות הליבה שלנו עוסקת בחזון להמשיך ולהפוך את ראשון לציון לעיר חכמה. כפועל יוצא מכך, יש צורך בפריסת סיבים אופטיים ברחבי העיר ובבתי אב. ראשון לציון היא אחת מהערים הבודדות בארץ שפרסה כבר 140 ק"מ של סיבים אופטיים במרחב הציבורי. התקנת סיבים אופטיים תשפר משמעותית את שירותי האינטרנט המהיר והעברת המידע בקרב תושבי ראשון לציון. אני רוצה להודות לשר המשפטים – ח״כ גדעון סער ולשר התקשורת – ח״כ יועז הנדל על שהגיעו לעיר ועל העשייה ושיתוף הפעולה הפורה והטוב בינינו.

מנכ״ל אנלימיטד, אמיר לוי: "בשבוע שעבר אושר בשעה טובה תקציב למדינת ישראל שמכיל רפורמות ושינויים מבניים חשובים. תחרות וצמיחה הן אבני יסוד של כל תקציב. התחרות החזקה בשוק תשתיות התקשורת גרמה לכך שישראל תגיע תוך 3 שנים מ-3% נגישות לאינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים ל30%. תשתיות טובות מייצרות צמיחה – זה נכון בכל תחום וזה נכון על אחת כמה וכמה כשזה מגיע לתשתיות תקשורת ואינטרנט מהיר."

 

על IBC

המהפכה האינטרנטית של תשתית הסיבים האופטיים של החברה מאפשרת כיום גלישה במהירות של עד 1,000Mbps בכל כתובת אותה אנחנו מחברים. רשת הסיבים האופטיים המתקדמת של החברה מגיעה כיום ללמעלה מ- 680,000 משקי בית מחוברים ב- 57 יישובים ברחבי הארץ מקרית שמונה ועד אילת.

קרדיט צילום: דניאל אדרי

 

האם הכתובת מחוברת?

לחצו מטה והירשמו בכתובת שלכם
לבדיקת כתובת ידנית
כל השדות הינם שדות חובה לחץ כדי לסגור חלונית זו