שר התקשורת וחברת IBC השיקו את פרויקט הסיבים האופטיים בדימונה

פורסם בתאריך:

פורסם בתאריך:

מהפכת הסיבים האופטיים בדימונה: מעל ל-70% ממשקי הבית בדימונה יחוברו לתשתית הסיבים האופטיים של (IBC אנלימיטד) בתוך כשנה ; במהלך שנת 2023 תחובר העיר כולה

שר התקשורת, ד"ר יועז הנדל, שר הרווחה, מאיר כהן, ראש עיריית דימונה, בני ביטון, מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן-חורין, יו"ר IBC, נתי כהן, מנכ״ל IBC, יוסי חבר ובכירים נוספים מבעלי המניות של החברה, ציינו את השקת פרויקט הסיבים האופטיים בדימונה.

אבן דרך נוספת במהפיכת האינטרנט של אנלימיטד, בטקס חגיגי הושק הפרויקט לחיבור העיר לאינטרנט המהיר על גבי רשת הסיבים האופטיים המתקדמת של IBC (אנלימיטד). במהלך הטקס נפרדו השרים ובכירי משרד התקשורת מאמיר לוי, המנכ"ל היוצא של IBC והודו  לו על תרומתו הרבה למהפכת הסיבים האופטיים בישראל.

במסגרת הפרויקט ובתוך כשנתיים צפויה חברת IBC לרשת את העיר דימונה כולה באינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים. במהלך השנה הקרובה, יחוברו מעל ל-70% ממשקי הבית בדימונה לתשתית סיבים אופטיים של IBC (אנלימיטד), ובמהלך שנת 2023 תחובר העיר כולה.

שר התקשורת יועז הנדל: "אחרי שנים של פיגור בחיבור תשתיות תקשורת מתקדמות, היום אנחנו חונכים את האינטרנט המהיר בדימונה. אינטרנט מהיר פירושו צמיחה מהירה, אינטרנט מהיר פירושו פתיחת הזדמנויות. ישראל עברה בשנה האחרונה להוביל את העולם המערבי בקצב פריסת הסיבים האופטיים. מחיבור של 2% לתשתית הסיבים, הגענו תוך שנה ללמעלה מ50%. אך לא רק בקצב החיבור של תושבים לאינטרנט מהיר אנחנו מובילים, אלא אנחנו מראים לעולם כיצד מחברים מרכז ופריפריה יחד. כיצד מביאים תשתיות מתקדמות לקצוות הארץ, לגבולות המדינה ולאזורים נרחבים ככל שניתן. דימונה ובקעת הירדן, אמירים שבצפון וחבל אילות. המטרה שלנו היא תשתיות תקשורת מתקדמות לכל אזרח, בכל מקום, במחיר תחרותי, ולשם אנחנו מתקדמים בצעדי ענק. דימונה נתפסת אולי כפריפריה, אך עבורי דימונה והנגב הם במרכז, במרכז סדרי העדיפויות, ועכשיו גם במרכז התשתיות. עבודה מרחוק ורפואה מרחוק הם רק מקצת האפשרויות החדשות שמגיעות עם תשתיות התקשורת המתקדמות שאנחנו חונכים כאן היום. בן גוריון אמר- בנגב ייבחן העם. היום אנחנו משלימים שלב במבחן".

יו"ר IBC, נתי כהן: "הסינרגיה בין היות IBC חברת תשתית אינטרנט מובילה לבין היותה חברה סיטונאית שמוכרת שירותים לכל שחקן מעוניין בשוק, כמו סלקום, הוט ופרטנר, היא שמאפשרת לחברה לצמוח ולהתפתח בצורה דרמטית, להגיע לכאן היום לדימונה ולפרוס סיבים אופטיים בכל העיר בפרק זמן כה מהיר. לראיה, כיום החברה מגיעה למעלה מ 737,000 משקי בית מחוברים ב- 60 ישובים ואנחנו לא מתכוונים להוריד את הרגל מהגז."

בני ביטון, ראש העיר דימונה: "אדוני שר התקשורת יועז הנדל, זה לא מובן מאליו שאתה מתחיל (פרישת סיבים אופטיים) בדימונה וקריית שמונה. זה שלקחת על עצמך לרשת את כל דימונה עד שנת 2023 זה הישג כביר".

קרדיט צילום: דניאל אדרי

 

האם הכתובת מחוברת?

לחצו מטה והירשמו בכתובת שלכם
לבדיקת כתובת ידנית
כל השדות הינם שדות חובה לחץ כדי לסגור חלונית זו