דירקטוריון החברה אישר פה אחד: פריסת רשת הסיבים האופטיים של IBC תורחב לכ-2 מיליון משקי בית ותגיע למאות אלפי לקוחות נוספים

פורסם בתאריך:

פורסם בתאריך:

דירקטוריון IBC אנלימיטד, חברת הסיבים האופטיים שבבעלות HOT, סלקום, קרן תש"י וחברת החשמל אישר פה אחד:

פריסת רשת הסיבים האופטיים של החברה תורחב לכ-2 מיליון משקי בית ותגיע למאות אלפי לקוחות נוספים

דירקטוריון IBC אנלימיטד, חברת הסיבים האופטיים המובילה בישראל בבעלות HOT, סלקום, קרן תש"י וחברת החשמל אישר פה אחד את הגדלת פריסת רשת הסיבים האופטיים המתקדמת של החברה למאות אלפי משקי בית נוספים לאורכה ולרוחבה של מדינת ישראל כך שבסך הכל תגיע החברה ללמעלה מ-2 מיליון משקי בית.

חברת IBC אנלימיטד שכבר היום מגיעה ללמעלה מ- 1,150,000 משקי בית מחויבת ע״פ תנאי הרישיון שלה בחיבור אינטרנט אולטרה מהיר לכ-1.7 מיליון משקי בית עד לשנת 2026, אך קצב הפריסה המהיר של החברה יאפשר לה להגיע ליעד זה הרבה לפני כן. עובדה זו, לצד הביקוש ההולך וגובר לאינטרנט מהיר על גבי סיבים אופטיים הביאו את דירקטוריון החברה על ההחלטה להגדיל בצורה משמעותית את פריסת הרשת שלה ללמעלה משני מיליון משקי בית.

במקביל, כצעד משלים למהלך אישר בשבוע שעבר דירקטוריון חברת סלקום להגדיל בהדרגה את התחייבותה לרכוש זכויות לשימוש בתשתית הסיבים האופטיים המתקדמת של IBC אנלימיטד. ע״פ ההסכם שגובש בין החברות, התחייבות חברת סלקום תעלה ותעמוד על מינימום של 15% החל מיולי 2024.

כזכור, בחודש אוקטובר האחרון הכריזה IBC אנלימיטד כי החלה בשדרוג הרשת לטכנולוגיה המתקדמת בעולם הסיבים – XGS-PON והחל מסוף הרבעון הראשון תאפשר החברה מכירה של חבילות של עד 5 ג’יגה סימטרית ורק חברות התקשורת שמשתמשות בתשתית הסיבים האופטיים של IBC אנלימיטד, יוכלו להציע ללקוחותיהן חבילות בקצבי גלישה חסרי תקדים.

מנכ"ל IBC אנלימיטד, יוסי חבר: "אישור הרחבת הפריסה לשני מיליון משקי בית יביא את בשורת התחרות והאינטרנט המהיר בטכנולוגיה המתקדמת בעולם למאות אלפי משקי בית נוספים. אני מודה לבעלי המניות של IBC על האמון הרב בחברה ובדרך שלה. אנחנו מחויבים להמשיך ולהיות חברת הסיבים האופטיים המובילה והמתקדמת ביותר ולרשת את מדינת ישראל בתשתיות תקשורת מתקדמות."

מנכ"ל קרן תש"י, ירון קסטנבאום: "החלטת הדירקטוריון היא אבן דרך חשובה בהפיכתה של  IBC אנלימיטד לחברת תשתיות התקשורת המובילה בישראל. מאז הצטרפותה של קרן תש"י לגרעין השליטה של IBC בשנת 2019 החברה מראה מידי שנה נתוני צמיחה דו ספרתיים מצוינים תוך שהיא משנה את שוק התקשורת בישראל ללא היכר. הקרן מחויבת להמשך צמיחתה של IBC אנלימיטד ובטוחה שהחברה תמשיך להציג תוצאות מצוינות גם בשנים הקרובות בהתאם למדיניות בעלי המניות."

מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטיין: ״HOT גאה להוביל את מהפכת הסיבים ולספק את התשתית המתקדמת והמהירה בעולם ואת חווית האינטרנט הטובה ביותר למאות אלפי בתים ועסקים נוספים ברחבי הארץ. הביקושים לחיבור מתקדם וצריכת הנתונים בישראל נמצאים בשיא כל הזמנים וההחלטה שקיבלנו היום, להרחיב את הפריסה לשני מיליון משקי בית תענה על הדרישות הללו. HOT מחויבת לחיבורה של מדינת ישראל לגלישה אמינה ומהירה, ותמשיך לספק ללקוחותיה את הטלוויזיה המובילה בישראל עם התכנים הטובים ביותר, באמצעות הטכנולוגיה המתקדמת בעולם. ״

מנכ"ל סלקום, דניאל ספיר: "הרחבת הפריסה לשני מיליון משקי בית, תאפשר לסלקום להמשיך לממש את אסטרטגיית הצמיחה בעולם הסיבים ולהעניק ללקוחות רבים אפשרות להנות משירות האינטרנט העוצמתי של סלקום. אנו מודים ל-IBC על המחויבות העמוקה לקידום תשתיות הסיבים החזקות והמתקדמות בשוק התקשורת ומאמינים כי ביכולתה להביא את מהפכת הסיבים לכל בית בישראל."

מאיר שפיגלר, מנכ"ל חברת החשמל: חברת החשמל הייתה מחלוצי מהפיכת הסיבים האופטיים בישראל, כמי שפרשה אותם על גבי הרשת העילית ובתת קרקעית, לאורכה ורוחבה של הארץ בדגש על הפריפריה. טכנולוגיית התקשורת באמצעות סיבים אופטיים משדרגת ומשפרת את ביצועי מערכות המחשוב, מהירות תגובותיהן, עוצמת ומורכבות חישוביהן. מדובר בכלי עבודה ממדרגה ראשונה, המציב את מדינת ישראל בשורה אחת עם המדינות המפותחות והמתקדמות ביותר במחוזותינו.  לרישות המדינה בסיבים אופטיים, יש חשיבות לאומית, חברתית וכלכלית, כאחד. מדובר בקפיצת מדרגה המקנה למדינה מעמד מוביל בעולם התקשורת הדיגיטלית והמדעים המדויקים".

 

 

לכתבות נוספות בנושא:

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001441636

https://www.ice.co.il/finance/news/article/949258

https://www.themarker.com/advertising/2023-03-19/ty-article/

האם הכתובת מחוברת?

לחצו מטה והירשמו בכתובת שלכם
לבדיקת כתובת ידנית
כל השדות הינם שדות חובה לחץ כדי לסגור חלונית זו