בשורה פורצת דרך ביחס להשקעה בתשתיות תקשורת מתקדמות בישראל

פורסם בתאריך:

פורסם בתאריך:

HOT, סלקום, קרן תש"י וחברת החשמל מודיעות היום כי נחתם הסכם בין HOT ל – IBC לפיו HOT תקבל זכות שימוש בתשתית הסיבים האופטיים של החברה; בכך תהפוך HOT ללקוח מרכזי של IBC אנלימיטד;

HOT תיכנס כמשקיעה וכשותפה ב- IBC אנלימיטד, ותספק את שירותיה על בסיס רשת הסיבים האופטיים של החברה.

ההסכם יאפשר להאיץ משמעותית את קצב פריסת הסיבים האופטיים, להביא לצרכנים את בשורת הסיבים מהר יותר, להגביר את התחרות בענף ולממש את מדיניות הממשלה.

מנכ"לית HOT, טל גרנות גולדשטיין: "HOT גאה להמשיך להוביל את ההשקעות בשוק תשתיות התקשורת בישראל, להמשיך לחולל את התחרות ולאפשר את בשורת פרישת הסיבים האופטיים למשקי הבית בישראל בפריסה ארצית משמעותית ובזמן קצר. בנוסף, ההשקעה בפרישת סיבים אופטיים תאפשר ל- HOT לספק את שירותי התקשורת המובילים של הקבוצה גם על בסיס רשת תקשורת אולטרה-מהירה ומתקדמת ולעמוד בחוד החנית של הטכנולוגיה. מדובר במהלך בעל ערך לאומי, המהווה יום חג ופריצת דרך של ממש עבור שוק התקשורת והכלכלה בישראל".

מנכ"ל סלקום, אבי גבאי: "שיתוף הפעולה החדש במיזם הסיבים מהווה הכרזת עצמאות של סלקום בתחום התשתיות בישראל. הרחבת הפריסה תהפוך את סלקום, לראשונה, מחברה שנשענת על תשתיות נייחות של אחרים לחברה שותפה  בתשתית נרחבת ועצמאית. בנוסף, תעניק השותפות החדשה יתרונות כלכליים משמעותיים לסלקום. מיזם הסיבים מגיע כבר כיום ללמעלה מ- 400,000 בתי אב, והוא משרת עשרות אלפי לקוחות סלקום, שנהנים מאיכות גבוהה ומהירות יוצאת דופן. שיתוף הפעולה החדש יכניס תנופה נוספת למיזם וירחיב דרמטית את מספר הישראלים שייהנו מגישה לסיבים אופטיים".

מנכ"ל קרן תש"י, ירון קסטנבאום: "אנו מברכים על כניסתה של HOT אשר תאפשר לחברת IBC אנלימיטד לממש את חזון פריסת הסיבים לרווחת הציבור בישראל. שיתוף הפעולה הזה יאיץ את התחרות ויביא למימוש חזונם של משרד התקשורת וממשלת ישראל".

יו"ר חברת חשמל, יפתח רון טל: "חברת החשמל מברכת על כניסתה של חברת HOT כשותפה מלאה בחברת IBC, מיזם הסיבים האופטיים, לצידה של סלקום, קרן תש"י וחברת החשמל. מדובר בפרויקט לאומי, המקדם תשתיות אינטרנט המתקדמות בעולם, על בסיס תשתיות החשמל, במרבית שטחה של מדינת ישראל, הן במרכז והן בפריפריה. תשתיות שיאפשרו קידום טכנולוגיות מתקדמות, ונושאי כלכלה, חינוך, חברה, בריאות וביטחון. מדובר בבשורה לאזרחי ישראל, שמשמעותה רבה, במיוחד בתקופה זו, בה כולנו נאבקים במגיפת הקורונה. זהו פרק נוסף בהפיכתה של חברת החשמל, ממונופול לחברה עיסקית יעילה בשוק תחרותי".

מנכ"ל אנלימיטד, אמיר לוי: "ההסכם יגביר באופן משמעותי את התחרות בענף ובכך יביא לפריסה מואצת של רשת הסיבים האופטיים בישראל. העסקה מעניקה רוח גבית לחברה ותאפשר לה להמשיך במומנטום החיובי בו היא נמצאת מאז שינוי גרעין השליטה".

 

חברות HOT, סלקום, חברת חשמל וקרן תש"י הודיעו היום על חתימת הסכמים בין הצדדים במסגרתם תקבל HOT זכות שימוש בתשתית הסיבים של חברת IBC הפועלת תחת המותג אנלימיטד בהיקף ממרכזי, ובכך תהפוך ללקוח מרכזי של IBC.

על פי תנאי העסקה, HOT תכנס כמשקיעה וכשותפה ב- IBC אנלימיטד, באופן שיהפוך אותה לשחקן משמעותי בתחום התשתיות האולטרה מהירות, ויאפשר לה להציע את שירותיה על בסיס רשת הסיבים האופטיים.

שיתוף הפעולה האמור יאפשר להאיץ ולהרחיב את פרישת הסיבים האופטיים בישראל, ויהווה פריצת דרך במוכנות הטכנולוגית של ישראל לעידן הסיבים האופטיים, בהתאם לחזון משרד התקשורת.

הרחבת רשת הסיבים האופטיים שבבעלות IBC אנלימיטד תביא לתועלת משמעותית ביותר להגברת התחרות בשוק התקשורת, ויש לה תועלת לאומיות רבות, לרבות לפיתוח הכלכלה, החינוך וצמצום פערים במדינת ישראל.

רשת הסיבים של IBC אנלימיטד, שמובילה בשנים האחרונות מהפיכה בתחום האינטרנט המהיר ומאפשרת ללקוחותיה, לרבות HOT, סלקום ולקוחות סיטונאים נוספים, לספק שירותי תקשורת מתקדמים בהיקף נרחב באופן מידי, ובעת הקרובה. ההסכמים כפופים לאישורים הנדרשים.

העסקה עומדת בהלימה למדיניות משרד התקשורת להאיץ את פריסת הסיבים האופטיים במדינה, כדי לתת מענה לצורך ברוחבי הפס אשר גדלו בצורה משמעותית בשנים האחרונות ובפרט בתקופת משבר הקורונה. פריסת הסיבים האופטיים תציב את ישראל בחזית הטכנולוגיה ותוביל להאצת הצמיחה הכלכלית במשק ולפיתוח מגוון יישומים מתקדמים בכל תחומי הכלכלה ובהם, מערכת הבריאות, התקשורת והתעסוקה.

האם הכתובת מחוברת?

לחצו מטה והירשמו בכתובת שלכם
לבדיקת כתובת ידנית
כל השדות הינם שדות חובה לחץ כדי לסגור חלונית זו